piątek, 08 luty 2013 14:26

CALH 2013 - podsumowanie I rundy

Napisane przez Aneta Markus
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

2 lutego 2013 r. rozegrano ostatnie mecze I rundy Czorsztyńskiej Amatorskiej Ligi Piłki Halowej. Nastrój kończącego się karnawału nie przeszkodził zawodnikom w rozegraniu ciekawych i stojących na wysokim poziomie spotkań, których wyniki miały znaczący wpływ na ostateczny układ tabeli.

Disco Bajka 5 : 8 Zdobywcy Puszczy
T. Ciesielka x2, W. Noworolnik ,F. Noworolnik, P. Noworolnik, A. Bator x2, W. Firek x2, K. Ostachowski x2, R. Szczepanik, K. Budz

Sobotnie rozgrywki rozpoczęły się zaciętym meczem między zawodnikami Disco Bajki a teamem Zdobywcy Puszczy. Początkowo mecz był wyrównany i nic nie wskazywało na to, że chłopaki z Tylmanowej ulegną presji przeciwników, którzy w tabeli znajdują się na niższej pozycji. Druga połowa należała już jednak do Zdobywców, którzy w końcu przełamali złą passę i zagrali taką piłkę, jakiej od dawna oczekiwali w ich wykonaniu kibice. Ostatecznie Disco Bajka straciła tym razem cenne punkty, które pozwoliłyby przesunąć się na wysokie, drugie miejsce w tabeli.

Migrond Ostrowsko 10 : 3 Zajazd Czorsztyński Team
P. Galik x 6,Ł. Młynarczyk x2, K. Jurkowski, M. Sral, A. Bednarczyk, D. Kopytko, B. Bukowski

Kolejny mecz przebiegał raczej bez dodatkowych niespodzianek. Aktualny wicelider tabeli od początku narzucił tempo całego spotkania i pomimo starań przeciwnika skutecznie powiększał punktową przewagę nad zeszłorocznym zwycięzcą. W drużynie Ostrowska prym wiódł niezawodny Paweł Galik, który zdobył dla swojej drużyny aż 6 bramek. W drużynie przeciwnika na uwagę zasługiwał Adrian Bednarczyk, który mobilizował do gry kolegów z drużyny i zacięcie walczył o każdą piłkę. Tym razem to jednak zdecydowanie za mało, by pokonać Migrond Ostrowsko.

Disorder 77 5 : 18 OSP Maniowy
M. Sikora x2, P. Bochnak x2, M. Regiec, P. Jarząbek x6, D. Leoniak x 4, M. Krzysik x3, K. Janczy x 2, M. Staszel x 3

Mecz między liczną ekipą strażaków z Maniów a niewielkim składem Disordera wręcz nie mógł zakończyć się inaczej. Co prawda chłopaki z Disordera weszli na boisko ze śpiewem na ustach, jednak dosyć szybko przeciwnik zmusił ich do milczącej pokory. Strażacy, co ciekawe, aktualnie znajdują się na 3 pozycji w tabeli i mają duże aspiracje, aby stanąć na przysłowiowym „pudle". Zeszłoroczne przedostatnie miejsce, jak sami mówią zupełnie ich nie satysfakcjonuje, a treningi najwyraźniej przynoszą efekt. Reasumując ... w ekipie strażaków daje się wyczuć atmosferę współpracy i zrozumienia, której odwrotnie brakuje u przeciwnika. Może w tym tkwi klucz do sukcesu....

Tabela po pierwszej rundzie CALH 2012/2013.

1

Grzęda Spajki

6

14

44-27

2

Migrond Ostrowsko

6

12

39-24

3

Disco Bajka

6

10

32-26

4

OSP Maniowy  

6

10

45-34

5

Władcy Puszczy

6

9

32-32

6

Zajazd Czorsztyński Team

6

6

26-38

7

Disorder 77

6

0

23-56

 

Czytany 4519 razy