wtorek, 04 luty 2014 11:59

20-lecie "Małych Maniowian"

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W sobotę 1 lutego 2014 roku zespół „Mali Maniowianie” im. ks. Antoniego Siudy obchodził dwudziestolecie swojego istnienia. Uroczystość rozpoczęliśmy od mszy św. dziękczynnej, którą poprowadził ks. Proboszcz Tadeusz Dybeł. Po mszy św. w której uczestniczyli członkowie zespołu wraz z rodzinami, byli członkowie oraz zaproszeni goście udaliśmy się do Domu Kultury w Maniowach na dalsze świętowanie naszego jubileuszu.

Część oficjalną naszego jubileuszu rozpoczęła Pani Dyrektor GCK w Kluszkowcach Janina Plewa witając wszystkich przybyłych gości. Po czym razem z wójtem Gminy Czorsztyn Panem Tadeuszem Wachem złożyli zespołowi życzenia oraz podziękowania dla Pana Józefa Staszla za wieloletnią pracę z zespołem.

Przybyły na naszą uroczystość Dyrektor Małopolskiego Centrum Kultury Pan Antoni Malczak pogratulował założycielom wielkiej mądrości oraz umiejętności patrzenia do przodu. Życzył zespołowi dalszych sukcesów w pracy wręczając okolicznościowy adres. Życzenia złożyły również delegacje zaprzyjaźnionych zespołów: „Małe Flisoki” ze Sromowiec Niżnych, „Sromowianie” ze Sromowiec Wyżnych oraz „Mali Śwarni” z Nowego Targu.

Następnym punktem imprezy była prezentacja historii zespołu na slajdach, przeplatana występami tanecznymi zespołu.

Prezentacje rozpoczęliśmy od wspomnienia Pani Marii Staszel naszej wieloletniej instruktorki. Pani Maria była osoba o serdecznym usposobieniu i szczerym uśmiechu. Artystka o ogromnej wrażliwości i wyobraźni, posiadająca niesamowite zdolności organizacyjne. Dla członków naszego zespołu była to osoba, która obudziła w wielu maniowskich rodzinach uśpionego pod taflą jeziora ducha naszej tradycji, nauczyła nas miłości do swojej małej ojczyzny, wraz z Panem Józefem wychowała wiele pokoleń dobrych ludzi. W dniu naszego jubileuszu dziękowaliśmy za te wszystkie lata pracy, za miłość jaką nas - dzieci zespołowe - obdarzała oraz za trud jaki włożyła w pracę z nami. Dzisiaj cieszymy się, że mamy tak wspaniały wzór do naśladowania.

Po prezentacji w dowód wdzięczności członkowie zespołu wręczyli Panu Józefowi Staszlowi okolicznościowy grawer z wierszowanym podziekowaniem w gwarze góralskiej, napisanym spaecjalnie na tę okazję, za 15 lat pracy z zespołem.

Oficjalna część zakończyliśmy występem trzeciej grupy zespołowej czyli młodzieży i byłych członków zespołu, którzy przez parę ostatnich tygodni przygotowywali się do tego wielkiego wydarzenia.

Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za obecność, za życzenia, oraz za wspólne świętowanie z nami.

Czytany 6085 razy