Wydrukuj tę stronę

Zawody pożarniczo-sportowe

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

19 lipca 2009 r. na boisku sportowym w Sromowcach Niżnych odbyły się Gminne zawody sportowo – pożarnicze. W zawodach udział wzięło sześć jednostek OSP z terenu gminy Czorsztyn.

Po przeprowadzeniu losowania numerów startowych, strażacy poszczególnych jednostek OSP wzięli udział w sztafecie pożarniczej 7 x 50 metrów z przeszkodami. Najszybciej tor przeszkód pokonali strażacy z Maniów i ze Sromowiec Niżnych (identyczny czas).

W ćwiczeniach bojowych - drugiej konkurencji zawodów, historia się powtórzyła. Ponownie najlepsze czasy uzyskały dwie jednostki, tj. OSP Maniowy i OSP Sromowce Niżne. Po podsumowaniu wyników obydwóch konkurencji, w klasyfikacji generalnej równorzędne pierwsze miejsce przypadło exequo strażakom z jednostek z Maniów i ze Sromowiec Niżnych (pierwszy raz tego rodzaju zdarzył się tego typu przypadek). Organizator zawodów na tego rodzaju sytuacje nie był przygotowany, nie przygotował dwóch pucharów za I miejsca. Na szczęście strażacy to zgrany kolektyw i sami zaproponowali „salomonowe rozwiązanie”, aby Puchar z napisem I miejsce wręczyć jednostce przyjezdnej (jednostka OSP Sromowce Niżne była gospodarzem tych zawodów). Puchary wręczył Waldemar Wojtaszek - Wójt Gminy Czorsztyn. Po zakończeniu zawodów, strażakom – uczestnikom zawodów został podany ciepły posiłek.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska, powołana przez Komendanta Powiatowego PSP w Nowym Targu.

WYNIKI ZAWODÓW:

SZTAFETA POŻARNICZA 7 X 50 METRÓW Z PRZESZKODAMI:

1 miejsce - 
OSP MANIOWY: 
OSP SROMOWCE NIŻNE: 
62 pkt
62 pkt
3 miejsce -
OSP SROMOWCE WYŻNE: 66 pkt
4 miejsce - OSP HUBA: 68 pkt
5 miejsce - OSP KLUSZKOWCE: 69 pkt
6 miejsce - OSP MIZERNA: 76 pkt

ĆWICZENIA BOJOWE:

1 miejsce -
OSP MANIOWY:
OSP SROMOWCE NIŻNE:
51 pkt
51 pkt
3 miejsce - OSP SROMOWCE WYŻNE: 54 pkt
4 miejsce - OSP HUBA: 60 pkt
5 miejsce - OSP MIZERNA: 67 pkt
6 miejsce - OSP KLUSZKOWCE dyskw.

KLASYFIKACJA GENERALNA ZAWODÓW:

1 miejsce -

OSP MANIOWY:
OSP SROMOWCE NIŻNE:
113 pkt
113 pkt
3 miejsce - OSP SROMOWCE WYŻNE: 120 pkt
4 miejsce - OSP HUBA: 128 pkt
5 miejsce - OSP MIZERNA: 143 pkt
6 miejsce - OSP KLUSZKOWCE:
Czytany 3723 razy

Artykuły powiązane

Galeria