poniedziałek, 25 listopad 2013 16:36

Poświęcenie wozu bojowego

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Wczoraj odbyło się uroczyste poświęcenie nowego wozu bojowego zakupionego dla naszej jednostki. Rozpoczęliśmy o 12.45 przemarszem z remizy do kościoła parafialnego, w którym następnie uczestniczyliśmy w mszy świętej oraz uroczystym poświęceniu samochodu. Jak trafnie zauważył to ks. proboszcz Tadeusz Dybeł: "Z zakupu cieszą się głównie strażacy, ale jest to samochód tak naprawdę zakupiony dla całej społeczności wioski i okolic."

Po poświęceniu nastąpiła cywilna część przekazania wozu, już pod remizą OSP Maniowy. Najpierw powitano Gości, następnie wręczono odznaczenia, które generalnie wręcza się właśnie przy większych uroczystościach w jednostce.

Złotym medalem "Za zasługi dla pożarnictwa" wyróżnieni druhowie:

- Józef Jandura
- Mieczysław Janik
- Mieczysław Niemiec

Srebrnym medalem "Za zasługi dla pożarnictwa" wyróżnieni druhowie:

- Stanisław Chowaniec
- Kazimierz Janczy
- Wojciech Kapuśnik
- Marek Wojtaszek

Brązowym medalem "Za zasługi dla pożarnictwa" wyróżnieni druhowie:

- Jacek Huzior
- Rafał Karkoszka
- Monika Królczyk

Odznaki "Wzorowy strażak" otrzymali natomiast:

- Tomasz Chowaniec
- Szymon Dziatkowicz
- Grzegorz Janczy
- Jacek Janczy
- Artur Potaśnik
- Andrzej Tracz
- Grzegorz Węgrzyniak

Wręczono także pamiątkowe statuetki druhom seniorom za długoletni wkład w działanie jednostki. Dodatkowo wójt Tadeusz Wach, jego zastępca Rafał Jandura oraz prezes OSP Maniowy Franciszek Jarząbek otrzymali pamiątkowe modele pompy konnej za wkład w rozwój OSP Maniowy. Na koniec tej części druhowie wręczyli Prezesowi i Naczelnikowi statuetki strażaka w podziękowaniu za cierpliwość i dobrą współpracę.

Przystąpiono teraz do części najważniejszej: przekazania kluczyków od samochodu jednostce OSP Maniowy. Uczynił to na ręce naczelnika Kazimierza Janczego wójt gminy Czorsztyn Tadeusz Wach. Naczelnik przekazał kluczyki kierowcy i nastąpiło pierwsze oficjalne odpalenie samochodu i pochwalenie się wszystkimi światłami i sygnałami dźwiękowymi.

Na zakończenie tej części imprezy nastąpiła defilada przed trybuną honorową prowadzona przez naszą orkiestrę dętą. Po defiladzie zaproszeni goście oraz zebrani mieszkańcy przeszli na obiad do remizy, gdzie już koncert szykowała orkiestra Dęta OSP i Domu Kultury pod batutą Stanisława Wojtaszka. I tutaj nastąpiła miła niespodzianka: orkiestra wykonała po raz pierwszy koncertową wersję hymnu naszej jednostki "Zagrały syreny". Utwór powstał specjalnie na tę okazję.

O 19.00 natomiast rozpoczęła się zabawa wiejska, która około godziny 3.00 nad ranem zakończyła huczne świętowanie.

W imieniu druhów Zarządu OSP Maniowy pragniemy w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy pojawili się na tej uroczystości. Za Waszą obecność, wsparcie finansowe i okazaną sympatię serdecznie dziękujemy i obiecujemy jeszcze lepiej wypełniać nasze obowiązki w dbaniu o bezpieczeństwo wioski i okolic.

Czytany 5958 razy

Media