czwartek, 16 sierpień 2018 13:15

XXIII Konkurs Potraw Regionalnych Gminy Czorsztyn

Napisała
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Konkurs Potraw Regionalnych to impreza, w której prym wiodą panie z naszych gminnych Kół Gospodyń Wiejskich, w tym roku miała miejsce w Mizernej. 
W dzisiejszym 23 Konkursie Potraw Regionalnych brało udział również KGW Maniowy. Nasze gospodynie przygotowały ponad 40 różnych potraw, były pierogi wselnijakie, jarskie pasztety, grycany chlyb, kwaśnica, kluski z tartyf gruli, gołąbki z grulami, fizoły, solijanka, woda kminkowo, łazanki z kapustom, kapusta śtuchano i wiele innych dawnych potraw, różnorakie ciasta domowego wypieku oczywiście prym wiódł nasz tradycyjny kołoc, nie mogło zabraknąć moskoli ze smolcym i herbaty ziołowej. Po wnikliwej ocenie jury oraz degustowaniu naszych specjałów przez gości przyszedł czas na wystepy na scenie. Sceny rodzajowe to już stały element naszego konkursu, tutaj nasze maniowskie gospodynie ujawniły swój aktorski talent w scenie pt. "Sposób na chłopa", która została nagrodzona przez widzów gromkimi brawami.

W konkursie wzieły udział również nasze koleżanki, sąsiadki z KGW Huba, panie przygotowały  dużo różnych smacznych tradycyjnych potraw, różnego rodzaju ciasta domowego wypieku, moskole z masłem czosnkowym, różne serki, pierogi i na słodko i na ostro. Radością dla oka był przygotowany przez nasze koleżanki skecz pt. "Moda", było o tym jak to moda zawitała na Hubę i ile z tego było kłopotu. Gospodarzom naszym koleżankom z KGW Mizerna dziękujemy za miłą atmosferę :)
link do zdjęć KGW Maniowy https://photos.app.goo.gl/pmf2fcuAF1wwRKGp6, oraz zdjęcia nasze koleżanki KGW Huba https://photos.app.goo.gl/21vaiV2AsRMNKqau9

Czytany 4950 razy